T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / OSMANGAZİ - Ergin Ağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

Okulumuzda 22 Aralık 2016 tarihinde Mevlana Hazretlerini anma programı düzenlenmiştir. Program sunuculuğunu 10/A Muhasebe sınıfından Burçin İLHAN yapmıştır. Programın başlangıcında çağları aşan düşüncesiyle “Mevlana Hazretlerini Tanıma Konulu” konuşmayı 10/A Muhasebe sınıfından Sevil PINAR yapmıştır. Sonrasında Şems Hazretleri ile Mevlana Hazretleri arasındaki ruhani ilişkiyi anlatan “ETME” şiirini 10/A Muhasebe sınıfından Yonca BALYEMEZ ve Gökay YÜKSEL okumuştur. Programın konferans bölümünde ise etkileyici sunumuyla Canan IŞIK “Mevlana ve Gençlik” konulu konuşmasını yapmıştır.

Mrt

Okulumuz 11/A Büro Yönetim Alanı Sınıfı Tasarım Programları ve Web Uygulamaları dersi öğretmenleri Abdülkadir HALAÇLI ve İlker FENLİ tarafından dersin piyasa uygulamalarını görmeleri amacıyla 07 Mart 2017 Salı günü Magic Digital Copy & Print Center  ve  Magic Ajansına gezi etkinliği organize edilmiştir.

Mrt

Öğrencilerimiz GEÇİCİ KİMLİK BELGESİ/KİMLİK KARTI TALEP BELGESİ ile YGS girebilirler.✔

 

 

                                                                                                                                      ❌Eğer nüfus cüzdanınızdaki fotoğrafta tanınır değilseniz/çocukluk fotoğrafınız varsa muhakkak BUGÜN SAAT 17:00´a kadar NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE gidip güncel fotoğrafınızla kimlik kartı talebinizi yapıp, güncel fotoğrafınızın olduğu geçici kimlik belgesiyle sınava girebilirsiniz.

Mrt

8 Mart, dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemleri dile getirdikleri gündür. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü yürekten kutluyoruz. 


Mrt

22 Şubat Çarşamba günü okulumuzda GURUR ÇAYI etkinliği gerçekleştirilmiştir. Programda sosyal, kültürel, sportif, akademik başarı gösteren öğrencilerimize ve velilerine Okul Müdürü Hüseyin OTSAY tarafından başarı belgeleri takdim edilmiştir.

Öğrencilerimizi göstermiş oldukları başarılarından dolayı tebrik ederiz. 

Şbt

Toplum Sağlık Merkezi Sağlık Eğitmeni Metin UYANIK tarafından 9 Şubat 2017 tarihinde okulumuzda dokuzuncu ve onbirinci sınıf öğrencilerine 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Gününde "Sigaranın Zararları ve Madde Bağımlılığı" konulu bilgilendirme semineri yapılmıştır.

Şbt

Sorumluluk sınavlarına ait ders, tarih ve saat bilgisi haberin içinde yer almaktadır. Başarılar :)

Ara

:)

Ara

3000 Metre Genç Kızlar B Kategorisi Bursa İL BİRİNCİLİĞİ

Öğrencilerimiz 18 Şubat 2017 tarihinde Kocaeli´nde yapılacak olan yarışmalara Bursa ilimizi temsilen katılacaktır. 

Başarılarının devamını diler, öğrencilerimizi ve öğretmenimiz İlker DEMİRKOL´u tebrik ederiz. 

 

 

Ara

22 Aralık 2016 tarihinde Botanik Park Kros parkurunda Atatürk´ün Ankara´ya Kurtuluş Savaşı ve meclis çalışmaları için gelişi nedeniyle düzenşenen Büyük Atatürk Koşusu Kros Yarışında Genç Kızlar B kategorisinde ikincilik kazanmışlardır.

Başarı gösteren öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmeni İlker DEMİRKOL´U başarılarından dolayı tebrik ederiz. 

Ara

LİSELER ARASI DÜNYA ŞAMPİYONASI (GYMNASSIAD) / 14-17 TEMMUZ 2016 /

SEVCAN ERKEN - MERVE ERTEK kazandıkları başarı ve madalyaların neticesinde Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK tarafından 21 Aralık 2016 tarihinde Merinos AKKM´de plaket ile ödüllendirilmişlerdir.  Ödül töreninde Okul Müdürümüz Hüseyin OTSAY ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz İlker DEMİRKOL sportif faaliyetlere desteklerinden dolayı Bursa Valisi İzettin KÜÇÜK tarafından plaket ve teşekkür belgesiyle ödüle layık görülmüşlerdir. 

Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

 

Ara

Okul Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Nesrin ÖZBEY ÖKSÜZ ile öğrencilerimiz 16 Aralık 2016 tarihinde Merinos AKKM´de EKET Fuarı tarafından organize edilen etkinliğe katılmışlardır. Etkinliğin ilk aşamasında devlet ve özel üniversitelerin stantlarının bulunduğu alan gezilmiş, ikinci aşamasında ise Kariyer ve İletişim Eğitmeni Nur Erdem ÖZEREN tarafından veriken Meslek ve Üniversite Seçimi Konulu seminere katılmışlardır. 

Ara

13 Aralık 2016

Okullar Arası Genç Kızlar A Kategorisi Botanik Park 3000 Metre Kros Birinciliği

Okullar Arası Genç Kızlar B Kategorisi Botanik Park 3000 Metre Kros İkinciliği

Okullar Arası Genç Erkekler A Kategorisi Botanik Park 5000 Metre Kros Üçüncülüğü

 

Kas

Programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

Kas

Kros Yarışması Genç Kızlar Kategorisi BURSA BİRİNCİLİĞİ

                                                                                                                                                                                                               Öğrencilerimize ve antrenörleri olan okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni İlker DEMİRKOL´a başarılarından dolayı tebriklerimizi sunarız.